Denník N Podcasty

Týždňové podcasty Denníka N - V ženskom rode, Sobotný podcast, Kóšer podcast, Nedeľná nekázeň, záznamy z diskusií a ďalšie zaujímavé podcasty. www.dennikn.sk

Listen on:

  • Apple Podcasts
  • Google Podcasts
  • Podbean App
  • Spotify
  • Amazon Music

Episodes

2 days ago

Erazmus, dobrovoľníčenie, vzdelávacie semináre - možností vycestovania na pobyt do zahraničia pre mladých ľudí je mnoho, ale má k nim prístup každý? V tejto epizóde podcastu Krajina Mladých budeme hovoriť o zahraničných pobytoch, čo môžu dať mladým ľuďom, prečo stres, úzkosť, či neistota sú bežnou súčasťou takýchto ciest a ako môže vďaka nim človek rásť. Spýtame sa aj na to, či zahraničné cesty sú len pre privilegovaných mladých ľudí a ako môžu cestovať mladí, ktorí na to nemajú financie, alebo majú zdravotné znevýhodnenie.

3 days ago

Rozhovor s fotografom Filipom Vančom o jeho dokumentárnom cykle, v ktorom zachytil život v Petržalke v 90 rokoch.

4 days ago

Adrián Chovan spravil chybu v zápase Slovana proti Bazileju, na čo ultras zareagovali statusom. Petra Vlhová ukončila sezónu typicky.
Michal Červený sa rozprával s reportérkou Janou Sedlákovou a reportérom a editorom Pavlom Bielikom.

5 days ago

Ako to funguje v judaizme, keď niekomu ublížime? Vysvetľuje rabín Miša Kapustin.

7 days ago

Marián Šimko z Kempelenoveho inštitútu inteligentných technológií (KInIT) vysvetľuje, ako učí umelú inteligenciu po slovensky, ako nám môže pomôcť v boji s dezinformáciami a prečo zmenia aplikácie ako chat GPT spôsob, akým komunikujeme s počítačom. 

7 days ago

Juraj Koreň je extrémny paraglidista, horolezec a dobrodruh. Kombinuje horolezectvo s lietaním. Na Antarktíde liezol s horolezcom Michalom Sabovčíkom tisícmetrovú stenu vyše 8 hodín a dolu zleteli za 8 minút. Jeho kráľovskou disciplínou sú bivakové lety, pri ktorých preletí stovky kilometrov. Je to niečo ako diaľková turistika na padáku.

Monday Mar 13, 2023

Vítame vás pri novom podcaste s názvom V športovej redakcii, v ktorom redaktori Denníka N pravidelne komentujú športové dianie uplynulého týždňa.
Moderátor Michal Červený sa s hosťami Janou Sedlákovou a Štefanom Buganom rozpráva o dvoch témach:
v čom je Petra Vlhová ako tenista Andy Murray;
prečo je rozhodnutie Patrika Rybára predĺžiť zmluvu so Spartakom Moskva amorálne.

Monday Mar 13, 2023

Presne pred dvadsiatimi rokmi - 19. marca 2003 - začala letecká fáza invázie spojeneckých vojsk do Iraku. Spojené sily vojsk Spojených štátov amerických, Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Austrálie a Poľska vtrhli do krajiny, o ktorej predpokladali, že vlastní a vyvíja chemické zbrane. Invázii predchádzali zasadnutia Valného zhromaždenia aj Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku, na ktorých Slovensko zastupovala diplomatka a veľvyslankyňa Klára Novotná. V rozhovore spomína na historické okamihy svojej 33-ročnej diplomatickej kariéry, ale hovorí aj o rovnocennosti ženského pohľadu na zahraničnú politiku, a tiež o svojej práci s mladými ľuďmi. 

Sunday Mar 12, 2023

Copyright 2019 Všetky práva vyhradené

Podcast Powered By Podbean

Version: 20221013