Denník N Podcasty

Týždňové podcasty Denníka N - V ženskom rode, Sobotný podcast, Kóšer podcast, Nedeľná nekázeň, záznamy z diskusií a ďalšie zaujímavé podcasty. www.dennikn.sk

Listen on:

  • Apple Podcasts
  • Google Podcasts
  • Podbean App
  • Spotify
  • Amazon Music

Episodes

4 days ago

V kaskádovitom teréne brnenských Pisárok postavil architekt Heinrich Blum pre židovskú rodinu Wittalových v roku 1932 nádhernú vilu. A my sme sa do nej vybrali počas príjemnej letnej noci s miestnym znalcom Michalom Doleželom. Ako si vypočujete, v jej susedstve je však obdivuhodných stavieb ešte viac.

Tuesday Sep 12, 2023

Skoro pol milióna mladých do veku do 24 rokov bude mať možnosť voliť v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, avšak len polovica z nich sa plánuje volieb zúčastniť. Prečo je to tak? Sledujú dnes mladí politiku a sledujú politici mladých? V dnešnej epizóde sa porozprávame s odborníkmi / odborníčkami ale aj prvo-voličmi o témach, ktoré sú pre mladých dôležité, o protestných hlasoch, ale aj o tom, prečo čoraz viac počúvame od mladých, že ak voľby dopadnú „zle“ zo Slovenska odchádzajú. 

Monday Sep 11, 2023

Veronika Husovská vyrástla spevácky na tvorbe Joni Mitchell, Anny Marie Jopek a Sarah McLachlan. Miluje hudbu v muzikáli Jesus Christ Superstar, v ktorom aj účinkovala a svojím hlasom sa dokáže prispôsobiť divadlu aj rôznym kapelám, s ktorými vystupuje. 

Sunday Sep 10, 2023

Sunday Sep 10, 2023

Hoci je Zamkovského chata vo Vysokých Tatrách v postupnej rekonštrukcii už roky, až do tohtoročnej letnej turistickej sezóny si bežný návštevník mohol nič nevšimúť. Polovica novej chaty totiž vznikala za starou chatou. Až tento rok zbúrali pôvodný objekt a na jeho mieste teraz vzniká druhá polovica nového. S chatárkou Jankou Kalinčíkovou sme sa rozprávali o tom, aké etapy mala reknštrukcia a prečo pristúpili k zbúraniu pôvodnej namiesto jej rekonštrukcie.

Sunday Sep 10, 2023

S archeológom a etnológom Michalom Doleželom sa po roku počas Štetl festu znovu vydáme na unikátnu prechádzku po Brne. Tentoraz v stopách významného slovenského židovského architekta, rodáka z Dunajskej Stredy, Endreho Steinera (1908-2009). 

Monday Sep 04, 2023

Doposiaľ opomínané okrúhle narodeniny kapely Heľeniných očí si fanúšikovia nemali možnosť užiť do sýtosti. Budúci rok oslávi táto kapela 25 rokov a v rámci príprav na tieto oslavy zogranizovala vydarený prvý ročník vlastného festivalu Helfest.
Festival sme otvorili naším podcastom Moja Muzika. Po jeho nahrávaniach v hudobnom klube Stromoradie, skúšobniach kapiel, zákulisí festivalov, na lavičkách v parku či dokonca v kaviarni, sme si premiérovo v sobotu pripísali live verziu z veľkého pódia a po dostali sme booking pozvania na ďalšie podujatia v roku 2024.
Edo Kopček a Barbora Petrášová sa v Prešove zhovárali s členmi nitrianskej kapely BijouTerrier. Prinášame vám editovanú verziu nášho festivalového live podcastu.

Sunday Sep 03, 2023


Šéf banskobystrickej židovskej obce Jaro Wolt nás sprevádza históriou miestnej komunity.
 

Sunday Sep 03, 2023

Copyright 2019 Všetky práva vyhradené

Podcast Powered By Podbean

Version: 20230822