Saturday Feb 22, 2020

KiNečko podcast: Dokument V sieti odkrýva praktiky sexuálnych predátorov na internete

Český dokumentárny film V sieti prináša dôležitú tému zneužívania detí na internete. Tvorcovia filmu sa rozhodli vybrať tri dospelé herečky, ktoré prostredníctvom falošných profilov na internetových stránkach predstierali, že majú 12 rokov a komunikovali s mužmi rôznych vekových kategórií. Tí sa mnohokrát dievčatá pokúsili vydierať, posielali im nevhodné fotografie alebo od nich požadovali sex prostredníctvom videohovoru.

V tej prvej časti podcastu sa o filme porozprávame s režisérmi Barborou Chalupovou a Vítom Klusákom a v druhej sa k slovu dostanú aj tri hlavné protagonistky filmu - Sabina Dlouhá, Anežka Pithartová a Tereza Těžká.

Pre niektorých poslucháčov alebo poslucháčky môže byť téma sexuálneho zneužívania traumatizujúca alebo vekovo nevhodná. V rozhovoroch hovoríme aj o osobných skúsenostiach s takouto formou násilia. Ak je to pre vás bolestivá téma, prosím zvážte počúvanie tohto podcastu.

***
Ak potrebujete vyhľadať pomoc, obráťte sa na dospelú osobu vo vašom okolí, ktorej dôverujete, kontaktujte políciu alebo odborníkov na stránkach www.ipcko.sk alebo stalosato.sk

 

Copyright 2019 Všetky práva vyhradené

Podcast Powered By Podbean

Version: 20230822