Saturday Feb 22, 2020

KiNečko podcast: Dokument V sieti odkrýva praktiky sexuálnych predátorov na internete

Český dokumentárny film V sieti prináša dôležitú tému zneužívania detí na internete. Tvorcovia filmu sa rozhodli vybrať tri dospelé herečky, ktoré prostredníctvom falošných profilov na internetových stránkach predstierali, že majú 12 rokov a komunikovali s mužmi rôznych vekových kategórií. Tí sa mnohokrát dievčatá pokúsili vydierať, posielali im nevhodné fotografie alebo od nich požadovali sex prostredníctvom videohovoru.

V tej prvej časti podcastu sa o filme porozprávame s režisérmi Barborou Chalupovou a Vítom Klusákom a v druhej sa k slovu dostanú aj tri hlavné protagonistky filmu - Sabina Dlouhá, Anežka Pithartová a Tereza Těžká.

Pre niektorých poslucháčov alebo poslucháčky môže byť téma sexuálneho zneužívania traumatizujúca alebo vekovo nevhodná. V rozhovoroch hovoríme aj o osobných skúsenostiach s takouto formou násilia. Ak je to pre vás bolestivá téma, prosím zvážte počúvanie tohto podcastu.

***
Ak potrebujete vyhľadať pomoc, obráťte sa na dospelú osobu vo vašom okolí, ktorej dôverujete, kontaktujte políciu alebo odborníkov na stránkach www.ipcko.sk alebo stalosato.sk

 

Copyright 2019 Všetky práva vyhradené

Version: 20240320